17. maijs, 2021

Vai Tavā mašīnā var elpot mierīgi?

Vai Tavā mašīnā var elpot mierīgi?

Katru dienu, veicot 17 000 – 26 000 ieelpu/izelpu, mēs patērējam 12 000 litrus gaisa. Tā ir aptuveni ¼ daļa no gaisa balona. Būtiski, lai šis gaiss būtu tīrs un spēcinošs. Tāpēc automašīnas gaisa ventilācijas un arī kondicionēsanas sistēmas apkope ir ne vien auto aprūpes, bet arī veselības jautājums.

To, ka pienācis laiks mainīt salona gaisa filtru un/vai veikt kondicionēšanas sistēmas dezinfekciju, vislabāk var sajust agrā pavasarī, kad ne tikai svīst ciet auto logi, bet gaiss tajā ir piesmacis un vēdī nepatīkams smārds.

Salona filtrs, kas ir ventilācijas sistēmas neatņemama sastāvdaļa, kalpo kā barjera starp apkartējo vidi un automašīnas salonu. Bez tā salonā iekļūtu ne tikai putekļi un putekšņi, bet pat smiltis, nelieli grants olīši un cita veida netīrumi. Savukārt, ja uzstādīts aktivētās ogles filtrs, tas pasargā arī no izplūdes gāžu, ogļūdeņraža un cita veida gaisa piesārņojuma nonākšanas salonā. Kvalitatīvs filtrs spēj aizturēt līdz pat 99,5% no netīrumiem un nepatīkamajām smakām.

Kopējā rekomendācija paredz, ka salona gaisa filtru vajadzētu mainīt ik pēc 15 000 nobrauktu kilometru, reizi gadā, vai katrā auto tehniskās apkopes reizē. Tomēr optimālāk būtu vērtēt braukšanas apstākļus. Ja pamatā tiek braukts pa tīriem, asfaltētiem ceļiem, tad tā tas varētu arī būt. Savukārt, ja bieži jāpārvietojas pa putekļainiem grants ceļiem, tad ar visai lielu varbūtību gaisa filtrs aizsērē ātrāk un tā nomaiņa jāveic biežāk. Lai filtra maiņa notiktu tieši laikā, vislabāk palūgt tā stāvokli novērtēt savam auto meistaram.  

Taču ir viens vēl būtiskāks aspekts – kondicionēšanas sistēmas dezinfekcija, jeb antibakteriāla apstrāde. Daudzi no mums par to pat neiedomājas, jo ir pārliecināti, ka kondicionēšanas sistēma ir hermētiska, tāpēc tajā nevar atrasties nekas veselībai kaitīgs. Tomēr kondicionēšanas sistēmas ārējās daļās darbojas siltummaiņas princips. Tā rezultātā uz atsevišķām detaļām uzkrājas kondensāts. Braucot, šajās mitrajās vietās pielīp putekļi, ziedputekšņi un citas sīkas daļiņas, un šī vide kļūst par pelējuma, baktēriju un dažādu mikroorganizmu, jeb sēnīšu perēkli.

Pagrabam līdzīgais aromāts šajā stāstā ir mazākais no ļaunumiem. Zinātniskajos pētījumos ir pierādīts, ka slikti uzturēta kondicionēšanas sistēmas var kļūt par patogēnu baktēriju avotu. Leģioneloze, kas ir viens no pneimonijas paveidiem, tiek saistīta tieši ar slikti uzturētu kondicionēšanas sistēmu. Savukārt alerģiskiem cilvēkiem auto ar netīru kondicionēšanas sistēmu var izsaukt dažādas alerģiskas reakcijas – šķavas, klepu, acu asarošanu, aizliktu degunu u.c. 

Ir vairākas metodes, kā veikt kondicionēšanas sistēmas dezinfekciju. Mēs to darām saskaņā ar Mercedes-Benz standartiem, izmantojot Mercedes-Benz sertificētos materiālus. Un iesakām to saviem klientiem veikt divas reizes gadā – sākoties karstajai gada sezonai, tātad – tagad, un arī pirms ziemas.

Lai ikviens no jums savā auto varētu elpot mierīgi, laikā no 24. maija līdz 14. jūnijam piedāvājam saviem klientiem

  • salona gaisa filtra pārbaudi un nomaiņu ar atlaidi detaļām līdz 40%
  • kondicionēšanas sistēmas diagnostiku, remontu un uzpildi ar atlaidi detaļām līdz 40%
  • kondicionēšanas sistēmas antibakteriālo apstrādi, likvidējot baktērijas un nepatīkamo aromātu

 Pieteikt servisa apmeklējumu

kondicionieris-truck.pngkondicionieris-v-class.jpgkondicionieris-sprinter.jpg




Saistītie raksti