1. februāris, 2016

5 JAUTĀJUMI PIRMS AUTO IEGĀDES

5 JAUTĀJUMI PIRMS AUTO IEGĀDES

Kad runa ir par privātā auto iegādi, vēsi pragmatiska pieeja gluži vienkārši nav iespējama, un tas nav nekas slikts. Taču, pirms parakstīts pirkuma līgums, ir dažas lietas, ko vērts paturēt prātā.

Kad runa ir par privātā auto iegādi, vēsi pragmatiska pieeja gluži vienkārši nav iespējama, un tas nav nekas slikts. Taču, pirms parakstīts pirkuma līgums, ir dažas lietas, ko vērts paturēt prātā.

Seko favorītam, bet pamēģini alternatīvas

Lai kas būtu pamudinājis izvēlēties konkrētu modeli – dizains, tehniskie parametri, markas reputācija, preses vai draugu rekomendācijas, allaž ir daži jautājumi, kurus vērts sev uzdot. Piemēram, pa kādu maršrutu auto ikdienā brauks? Vai tas tiks izmantots ceļojumiem? Vai tas tiešām nonāks bezceļā? Cik cilvēku ar to plānots pārvadāt un vai tam regulāri būs jāuzņem liela bagāža? Vai tas jebkad vilks piekabi?

Otrkārt, izvēlieties favorītu, bet pamēģiniet alternatīvas. Kāpēc tā? Tāpēc, ka auto uztveram subjektīvi, un, kaut esat noskatījuši apvidnieku, iespējams, sedans jūs pārsteigs ar tīkamākām gaitas īpašībām, bet jaunās paaudzes kompaktais modelis piedāvās negaidītu ietilpību vai kvalitāti, vai varbūt auto šķitīs vienkāršāk vadāms pilsētas centra nervozajā satiksmē.

Finansējums un izdevumi

Kurš gan nezina, ka izdevumiem jāatbilst ienākumiem, un negaidīti lieli rēķini tik tiešām var sabojāt visu braukšanas prieku. Lai tā nenotiktu, vērts atcerēties, ka pie ikmēneša izmaksām jāpieskaita ne tikai līzinga maksājums, bet arī automobiļa apdrošināšana, izdevumi par degvielu, plānveida serviss, nodokļi un, ja nepieciešams, maksa par stāvvietu. Par apkopes izmaksām nekautrējieties konsultēties pie dīlera – tas prasīs vien dažas minūtes. Kā finansēt auto iegādi – ar kredītu, finanšu vai operatīvo līzingu? Tas ir jālemj individuāli, taču atcerieties, ka operatīvais līzings jeb noma ir pieejams arī mazlietotu auto iegādei.

Degvielas patēriņš

Ticiet, par degvielas patēriņu un kaitīgo izmešu samazināšanu domā visi, arī paši turīgākie auto pircēji. Tas liek jautāt, kādu dzinēju labāk izvēlēties? Ja plānotā distance nepārsniegs 15 000 km gadā, iespējams, nav vērts sev liegt spēcīgu benzīna motoru. Ja auto noripinās 25 000 km un vairāk, ir vērts apsvērt modeļa versiju ar ekonomisku dīzeļdzinēju. Ja auto lielākoties brauks pa pilsētu, laba izvēle būs auto ar neliela tilpuma un mērenas jaudas dzinēju vai hibrīds.

Ak, jā, aprīkojums!

Modernie auto ir ripojošs tehnoloģiju paraugdemonstrējums! Navigācija vēl nekad nav bijusi tik precīza un vizuāli informatīva, daudzrežīmu piekare “izdzēš” ceļa nelīdzenumus, ventilācija un sēdekļos iebūvēts masāžas mehānisms braucienu padara līdzīgu sapnim. Tomēr esiet apdomīgi, velkot ķeksīšus papildaprīkojuma sarakstā, jo, zaudējot mēra sajūtu, braucamrīks var dramatiski sadārdzināties. Neesat droši, ko izvēlēties vai bez kā varētu iztikt? Jautājiet pārdevējam!

Un auto atlikusī vērtība būs...?

Varbūt auto arī nav pasaulē labākā investīcija, taču, pērkot jaunu, ir vērts aizdomāties, ko tas būs vērts, kad to pārdosiet vai izmantosiet iemaksai par nākamo. Ja vien runa nav par kādu īpaši ekskluzīvu modeli, ko izgatavo nelielā sērijā, princips ir vienkāršs – jo “parastāks” auto, jo labāk. Ekstravaganta krāsa, ekscentriska salona apdare, jaudīgs, bet neekonomisks dzinējs? Tās ir lietas, kas sniegs iepriecinājumu pirmajam īpašniekam, bet maz ticams, ka uzrunās lietota auto pircēju.




Saistītie raksti